Welcome to Petsworld

به انجمن  گفتگو ی دنیای حیوانات خوش آمدید، لطفا در سایت ثبت نام کنید تا بتوانید از تمام امکانات این انجمن استفاده کنید 😊

2 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام ، من یه سگ دارم که تازه گرفتم ، نژادش شیتزوپیکینیز و تازه 40 روزشه ، میخواستم ببینم تربیت رو از کی شروع کنم و اینکه چجوری جای دستشویی کردن رو بهش یاد بدم که فقط همونجا دستشویی کنه ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

الان وقت مناسبیه برای شروع یاد دادن جای دستشویی بهش.
اولین کاری که باید انجام داد اینه که جاهایی که قبلا دستشویی کرده کاملا پاک کنید. می تونید از اسپری های مخصوص که تو پت شاپ ها موجوده هم استفاده کنید. اگه این کار رو نکنن دوباره میاد همون جای قبلی دستشویی می کنه. وقتی یه جا بوی دستشویی می ده انگار بالاش تابلوی WC زده ن. همیشه همونجا کارشو می کنه. 
قدم دوم اینه که تا وقتی یاد بگیره تو کل خونه نگرده. می شه با استفاده از پارک های مخصوص یه محدوده براش مشخص کرد.
بعد از بیدار شدن از خواب٬‌بعد از بازی کردن٬ و بعد از غذا خوردن معمولا دستشویی می کنن. تو این مواقع باید ببرندش اون جایی که مد نظرشونه و منتظر بشن که دستشویی کنه.
بعد از اینکه این کار رو انجام دادید تشویقش کنید. هم کلامی بهش بکن آفرین و نازش کنید و هم یه خوراکی خوشمزه که خیلی دوست داره یه خرده بهش بدید.
این روند رو اینقدر تکرار می کنند که یاد بگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری