Welcome to Petsworld

به انجمن  گفتگو ی دنیای حیوانات خوش آمدید، لطفا در سایت ثبت نام کنید تا بتوانید از تمام امکانات این انجمن استفاده کنید 😊

Rozita

چگونه گربه ام را از میز دور کنم؟

3 ارسال در این موضوع قرار دارد

گربه من علاقه شدیدی داره که از میز بالا بره، گربم ۲ سالشه و از 13 هفتگی آوردمش خونه، اما نمی تونم از میز دورش کنم! وقتی روی میز می ره سریع بلندش میکنم ، با صدای بلند میگم نه! میذارمش داخل اتاق برای اینکه متوجه بشه کارش اشتباهه و ...، اما هیچ کدوم جواب نداد. کافیه یه لحظه ازش چشم بر دارم، به محض اینکه بر می گردم  روی میز می بینمش ! مطمئنم که آب و غذا داره، به اندازه کافی بازی کرده،نوازشش کردم … اما هنوز هم به رفتن روی میز اصرار داره. آیا می تونم تو این سن عادتش را تغییر بدم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در گربه ها نیاز به صعود به صورت غریزی وجود دارد و این رفتار برای آنها بسیار عادی است. برای حل این موضوع روش هایی وجود دارد:

شیء جذابی را برای گربه خود جایگزین کنید! 
مهم این است که برای او اشیایی را که قابل بالا رفتن باشد و مخصوص گربه‌ها طراحی شده تهیه کنید. وسایل بلندی که برای بالا رفتن مناسب است، مانند یک وسیله درخت مانند، و یا برخی قفسه بندی‌هایی که بر روی در و دیوار نصب می شود، می تواند جایگزین مناسبی باشد. آن وسیله را در منطقه مناسبی که برای او جذاب باشد قرار داده، می توانید آن را با بوی سنبلالطیب که برای گربه بسیار معطر است آغشته کنید. غذایش را روی آن بدهید، همانجا نوازشش کنید و اجازه دهید به آن عادت کند. هر زمان که شما گربه را روی میز دیدید، بی سر و صدا او را بلند کرده و به همان منطقه برده و زمانی که آنجاست به او بسیار توجه کرده یا با او بازی کنید.

روی میز از گذاشتن وسایل جذاب خودداری کنید
در کنار روش بالا، زمانی که شما مشغول آموزش او برای بالا رفتنش از محل جدید می باشید، روی میز را خلوت نگه داشته و از وسایلی که بخصوص برای گربه می تواند هیجان انگیز باشد استفاده نکنید. شلوغ بودن میز به تنهایی می تواند برای گربه جلب توجه کند. می توانید روی میز و اطراف آن را برای مدتی با سلفون هایی که برای روکش میوه ها و مواد غذایی بکار می رود بپوشانید. البته سلفون را بر عکس ( از سمتی که حالت چسبندگی دارد) روی میز بکشید، هر چند این روش برای خودتان هم آزار دهنده است ولی گربه ها از راه رفتن روی چنین میزی لذت نمی برند و پس از مدتی که از سرش افتاد می توانید روکش را بر دارید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری